writer-block
Stress
30 Kasım 2016
列印
Sıradışı Ol, Değişik Kal!
30 Kasım 2016
Show all
dandelion-bess-780x481

Başka neler mümkün cümlesi çok geniş bir anlam içerir dostlar. Evreni genişleterek kişinin bulmayı umduğu veya beklediği her türlü şeyden kat kat fazlasını getirir. Buna bir örnek vermek istiyorum;

Evde karnımız acıktı ve ne yiyelim dedik. Diyelim erzak dolabında makarna var. Hemen evde bir liralık makarna var diye ona uygun bir menü ayarlarız ve yemekten alacağımız lezzet ve gıdayı eldeki mevcuda göre belirleriz. Bunu genellikle böyle yaparız. Oysa o an için eldeki para ve imkanlar bizi denize nazır bir balık lokantasına götürebilecek ve manzara eşliğine nefis bir levrek çorbası içirebilecek niceliktedir.

Tabii manava gidip dilediğimiz sebzeleri almayı, kasaptan et ve türevlerini almayı hiç hesaba katmıyorum. Bunlar öte yanda duruyor zaten. Neler yapabileceğimize dair hayal gücümüzü frenleyen evdeki bir liralık makarna olabilir mi? Bu makarnayı unutsak ve hatta çöpe atsak ve elimizi serbest hale getirsek bu bize ne katar? İşte imkanların denizi böyle bir yerdir. Böyle bir deli seçme okyanusunun önündeki engel sadece bir paket makarna!

spaghetti-12Nankörlükten gitmiyorum aslında. Canımız onu istiyorsa, bedenimiz ona muhtaç ise en güzeli o makarna elbette. Ama zorunlu olmadan, seçerek, onu isteyerek her ne yaparsak onun katkısı en fazladır. Burada ihtimaller denizini görmek ve göstermek istiyorum. Sonsuz seçeneklerin keşfi için altın bir ifadedir; Başka neler mümkün?

Seçip kullanın, sonuçları sizi çok şaşırtacaktır. Hayatı ezberler ve zorunluluklar dışında Neşe Kolaylık ve İhtişamla yaşamak için Başka Neler Mümkün?