S.O.P (Olasılıklar Senfonisi)
1 Aralık 2016
man look his money fly away
PARA
3 Nisan 2017
Show all
2001-serarslan-farkli-olmak-nedir-ki-973-950px

Farklı ve alışılagelmişten uzak olan her şey, insana daima çok cazip gelir. Farklı olmak, başka olmak gözün görmediği bambaşka bir renk olmaktır. Bilinmeyen tat, görülmeyen renk, duyulmamış ses olmak nasıl da güzeldir. Kaybolmak gibidir ve sonsuz olmaktır aslında.

 

Farklı olan bu gerçeklikten işlemez ve bilinen şeylere ise hiç ihtiyaç duymaz. Kalabalıklardan sıkılır 2001-serarslan-farkli-olmak-nedir-ki-973-950pxve yalnızdır. İnsanların içinde bile olsa hep bir yanı gariptir ve gariplik aslında ne kadar güzeldir. Öğrenilebilen veya deneysel olan bir şey de değildir farklılık. O doğuştan gelir ve çoklarının iddia ettiği gibi ne çocuklukta yaşanan şeylerle ne de Anne ve Babadan intikal eder. Nerede nasıl büyüdüğünüz ile hiç ilgisi yoktur. O bir hediyedir ve siz bunu alıp kabul etmişsinizdir zaten. Belki başka hiç bir şeyi alıp kabul edemeyiş de bundandır garipler için.

 

Farklı olan diğer insanların bilmediği veya keşfetmeye fırsat bulamadığı çok değişik, gizemli ve heyecanlı bir hayat yolunda koşar ve bazen zamanda ileri ve geri gittiğini fark eder. Bunu hiç kimseye anlatamaz. Anlatsa da anlayan çıkmaz. Bir kutuda sıkışmış gibi her hissettiğinde güçlü bir şekilde sıçrar ve hayatındaki her şeyi yeni bir renge boyar ve hatta onları bir sihirbaz gibi kurbağaya çevirir. Farklı olan -adı üstünde- farkı ile fark yaratır. Dışarıdan o çok imrenilen halini bir zayıflık ve çaresizlik gibi görerek de bazen herkesi şaşırtır.farkli-olmak_72051

 

Farklı olanlar bu evrene birer hediye, onu gören herkes için ise ilginç bir rehber, yavanlık ve tekdüzelikten kurtaran canlı ve yaşayan çıkış noktalarıdır. Devamlı üreterek ve hatta bazen sıkışan enerjileri nedeniyle tıkanarak birden patlayıp bir volkan gibi çevre topografyasını değiştiren varlıklardır onlar.

 

Bireyi gerçek yaşam neşesi, bolluk ve bereketle dolduran, ona her konuda kolaylık sağlayan şey de farklı olmak ve hayatın o sihirli kısa yollarını keşfedebilmektir. Bundan dolayı rutine tabi olmadıkları için yargılanan, cezalandırılan ve bazen zalimce katledilen pek çok tarihi şahsiyet de özünde farklı olan kişilerdir. Onlar doğuştan getirdikleri bu muhteşem kapasitelerini inkar etmek yerine yaşamayı seçmişler, bunun getirdiği her şeyi baştan gönüllü olarak alıp kabul etmişler ve hatta hayat onları fiziksel olarak tıkandığı zaman bedenlerinin üzerinden atlayıp geçmeyi de seçmişlerdir..

 

En sonunda şunu da belirtmek gerekir sanırım ki; Dünya, merkezindeki asimetrik çekirdeğinin dengesiz salınımları ile her gün farklı bir düzlemde ve enerjide olur. Bu hayatın da sebebidir. Hakikat gözüyle bakabilen kimseler için elbette yaşam ancak farklılığın enerjisi ile yürür ve farklı olanlar dünyanın yegâne ışıltısı ve süsüdür. Bir gün, eğer siz de farklı olduğunuzu fark ederseniz lütfen bunu düzeltmeye kalkmayın. Sadece bu güzelliği alıp kabul edin. Sizin gibi bambaşka birer sihirli taş olan başka farklı varlıkları bulunca da bakın bakalım onlarla birlikte başka neler mümkün?

 

Birlikte başka neler mümkün?